Bunları Biliyor Musunuz?

Obezite ile mücadelede Cerrahiden korkanlar için…

Obezite ile mücadelede cerrahinin yanı sıra endoskopik yöntemlerle başarılı sonuçlar elde etmek mümkün. Cerrahi yöntemlerin risklerinden endişe eden hastalar mide balonu ve endoskopik tüp mide uygulamalarını tercih edebilirler.

1 Kişi 8 Hayata Umut Olabiliyor

10 soruda organ bağışı

Organ bağışı yüzlerce insanın sağlığına kavuşmasında hayati bir öneme sahip. Peki kimler organ bağışında bulunabilir, şartları nelerdir? İşte 10 soruda organ bağışı hakkında merak edilenler...

5 dakikada gözlüksüz hayat

Kişiye özel tedavi olanağı sunan iLASIK yöntemiyle miyop, astigmat, hipermetrop gibi sorunlar yaşayan kişiler gözlüklere elveda diyebilirler.

5 soruda dişeti hastalıkları

Düzenli diş fırçalama ve ağız bakımı ile önlenebilen diş eti hastalıkları hakkında merak edilenleri 5 soruda cevaplıyoruz.

5 soruda güneş çarpması

Yaz geldi, güneş tepemizde parlıyor. Fakat dikkat, yazın çok sık rastlanan güneş çarpmasına yakalanmayın!

5 stent, 9 balon

Sergey Turlibaev, nefes darlığı çekiyordu, göğsünde ağrılar oluyordu. 5 damarı tıkalı olan hastaya Prof. Dr. Bilal Boztosun, 5 stent ve 9 balon işlemi uyguladı.

7 milyon kişi ‘nadir hasta’

Tüberoskleroz, adrenolökodistrofi, fenilketonüri ya da progeria denilince aklınıza ne geliyor? Ülkemizde 7 binden fazla insanı etkileyen bu nadir hastalıkların, çoğu kronik ve hayatı tehdit edici...

8 Soruda Anne Sütünün Önemi

8 Soruda Anne Sütünün Önemi

Dünyaya gözlerini açan bebek ilk olarak dünyaya uyum sağlamaya başlar. Dünyaya uyum sağlamaya çalışırken de yaptığı ilk şey ise içgüdüsel olarak emecek bir şey aramak olur. İşte bu noktada en önemli besin kaynağı anne sütü devreye girer.

90 yaşında kalp kapağı ameliyatı olabilir miyim?

90 yaşında kalp kapağı ameliyatı olabilir miyim?

Gelişen teknoloji sayesinde yaşı ilerlemiş kişilerde kalp kapağı ameliyatı olabilirler. Eskiden yaşı nedeniyle yüksek riskli kabul edilen birçok hasta artık sağlığına kavuşabiliyor.