Beyin Pili Nedir?

Beyin Pili; elektriksel bir eylemle beyinde Parkinson’a sebep olan bölgenin uyarılmasını ve yeniden aktivite olmasını sağlayabilen cihazdır. Beyin Pili göğüste köprücük kemiği altında konumlandırılır ve cilt altına yerleştirilir. Dışarıdan görülmez, dikkat çekmez. Hastanın durumuna göre kişiye özel ayarlanabilir, programlanabilir, geliştirilebilir, gerektiği takdirde sorunsuzca çıkarılabilir şekilde tasarlanmıştır.

Parkinson Beyin Pili tedavisi; kaslarda katılık, titreme nöbetleri, hareketlerde güçsüzlük, kasların istemsiz olarak kasılmasını engellemek amacıyla uygulanıyor. Beyindeki özel bölgelere yüksek teknoloji ile yerleştirilen elektrodlar ile bozulmuş olan beyin hücrelerin elektriksel aktivitesinin düzenlenmesi ve hastanın normal bir hayat sürmesi amaçlanıyor.

Beyin Pili ameliyat öncesi hastalar günlük yaşantısında basit işlerde dahi desteğe ihtiyaç duyarken Beyin Pili ameliyatı sonrasında desteğe ihtiyaç duymadan günlük işlerini yapabilir duruma geliyor, hastaların önemli bir kısmının mesleklerini tekrar icra edecek derecede yaşam kaliteleri yükseliyor.

Beyin Pili Ameliyatı Nasıl Yapılıyor? Hastalığın kesin teşhisi ve ameliyata uygunluğuna karar verildikten sonra müdahale için hastanın başına bir çerçeve geçiriliyor ve bu çerçeve sayesinde beyinde işlem yapılacak bölgenin koordinatları belirleniyor. Hastayla sohbet halinde devam ederken lokal anesteziyle küçük bir delikle beyne ulaşılıyor ve elektrotlar beyin içerisine yerleştiriliyor.  Sonra hastanın başındaki çerçeve çıkarılıyor ve beyindeki süreç tamamlanıyor. Daha sonra anestezi ile hasta uyutuluyor ve batarya göğüs üzerinde cilt altına yerleştirilerek aradaki bağlantı tamamlanıyor. Böylelikle müdahale sonuca ulaşmış oluyor.

Beyin Pili ameliyatı sonrası 2-3 haftalık süreçte pil optimizasyonu yapılarak hastalar gelebilecekleri en iyi ideal noktaya geliyor. Daha sonra yılda 3-4 sefer kontrol amaçlı hasta muayene ediliyor.

Daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyarız. Bizimle iletişime geçin!

 
 
 

 

 

 

Daha fazla detay almak için haftanın her günü 24 saat bize 444 70 44 numaralı çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilirsiniz.